Portal - Dobra
 
polski Piątek - 20 wrzesńia 2019 Eustachego, Faustyny, Renaty      Witamy na Oficjalnej stronie SP im. L. Węgrzynowicza w Dobrej
Menu
Informacje dla rodziców
Plan lekcji
Pracownicy szkoły
Dokumenty szkolne
Historia
Biblioteka szkolna
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa
Projekt Cybernauci
Szkolne Koło Caritas
SKO
Publikacje nauczycieli
Świetlica szkolna
Nauczyciel
Archiwum
RODO
Kontakt
Brak zawartości strony
Wolontariat
Młodzież razem
Dzień Języka Ojczystego
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Kino jeszcze raz
Czarodziejski świat Doroty Gellner
wolontariat
Drzewo recenzji
Książkowy zawrót głowy
Książka tygodnia
Warsztaty lalkarskie
Zakładki
Dobra na starej fotografii
Gra miejska

   W listopadzie wzięliśmy udział w ogłoszonym przez Krakowski Oddział TNBSP plebiscycie czytelniczym "Uczniowskie bestsellery", którego celem było stworzenie "Złotej Dziesiątki" najpopularniejszych książek w Małopolsce.

Wyniki w naszej szkole:

   W klasach 1-3 szkoły podstawowej w plebiscycie wzięło udział 122 uczniów - 90 dziewcząt, 32 chłopców.

             Złota Dziesiątka:

1.      Kruger M. – Karolcia
2.      Lindgren A. – Dzieci z Bullerbyn
3.      Chotomska W. – cykl o Martynce
4.      Brzechwa J. – Na straganie
5.      Porazińska J. – Szewczyk Dratewka
6.      Grimm W. i J. – Jaś i Małgosia
7.      Bentley S. – cykl „Magiczny kotek”
8.      Grabowski J. – Puc, Bursztyn i goście
9.      Kownacka M. – Plastusiowy pamiętni
 10.   McDonald M. – cykl o Hani Humorek

W klasach 4-6 szkoły podstawowej w plebiscycie wzięło udział 179 uczniów -141 dziewcząt, 38 chłopców.

           Złota Dziesiątka:
1.    Sienkiewicz H. – W pustyni i w puszczy
2.    Montgomery L.M. – Ania z Zielonego Wzgórza
3.    Rowling J.K. – cykl o Harrym Potterze
4.    Maleszka A. – cykl „Magiczne drzewo”
5.    Lindgren A. – Dzieci z Bullerbyn
6.    Sempe, Goscinny – cykl o Mikołajku
7.    Lewis C.S. – Opowieści z Narnii
8.    Gier K. – Trylogia czasu
9.    Meyer S. – Zmierzch
10.    Lindgren A. – Bracia Lwie Serce

W gimnazjum w plebiscycie wzięło udział 63 uczniów - 49 dziewcząt, 14 chłopców.

           Złota Dziesiątka:

1.    Rowling J.K. – cykl o Harrym Potterze
2.    Mull B. - cykl „Baśniobór”
3.    Collins S. – cykl „Igrzyska śmierci”
4.    Gier K. -  Trylogia czasu
5.    Paolini Ch. – Eragon
6.    Daugherty C.J. – saga “Wybrani”
7.    Sapkowski A. – Wiedźmin
8.    Twain M. _ Przygody Tomka Sawyera
9.    Smith L.J. – Pamiętniki wampirów
10.    Terakowska D. – Tam, gdzie spadają anioły, Meyer S. – Zmierzch, Schmitt E.E. – Oskar i pani Róża

Wszystkim uczestnikom plebiscytu dziękujemy.


 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: SP Dobra